General News

01.Mr.H.Ginkhanjam
Vengnuam, New Lamka

02.Mr.Nangsonlian Ngaihte
Hiangtam Lamka

03. Mr.Jamkhanlian Tangpua
College Veng, New Lamka

04.Mr.B.Kaisuanlal
Kanaan, New Lamka

05.Miss Lianbiakmawi
Dorcas Veng, New Lamka

 

Sd/-Rev Paukhanmang Guite
General Secretary

 

DPC MISSIONARY III INTERVIEW RESULT ebcmedia


Convention Executive Committee sitting 297 thupukna no. 7, February 10, 2021 dungzui a SUB-COMMITTEE 2021-2023 dingte anuai a bang ahi:

1. Ministerial & Training Sub-Committee (MTSC)
Chairman: General Secretary
Secretary: Director of Ministries
Members:
Director of Social Development
Director of Missions
DS, Lamka South Division
DS, Lamka North Division
DS, Imphal Division
DS, Singngat Division
DS, Thanlon Division
DS, Mizoram Division
DS, Vangai Division
Principal, GBC
CEC Vice Chairman


2. Planning & Finance Sub-Committee (P&FSC):
Chairman: Upa M. Darneingam
Secretary: Director Social Development
Members:
Upa S. Khamhenthang
Chairman CEC
General Secretary
Director of Ministries
Director of Missions


3. Central School Sub-Committee (CSSC):
Chairman: Upa K. Vungzamawi
Secretary: Director of Social Development
Members:
Upa Dr. N. Lalzagou
Mr. V. Siamnunlian
Upa T. Chinsuanthang
Director of Ministries
Director of Missions


4. Central Missions Sub-Committee (CMSC):
Chairman: Upa D. Biakmuanthang
Vice Chairman: Upa Joel G. Hangzo
Secretary: Director of Missions
Members:
Director of Ministries
Director of Social Development
Upa L. Velson
DS, Lamka North Division
DS, Lamka South Division


5. Central Music Sub-Committee (CMuSC):
Chairman: Upa T. Kamzalian
Secretary: Music Promotor/Music Assistant
Members:
Mr. T. Pumkhothang
Upa S. Dongzathang
Upa G. Doulianmang
Mr. S. Thanglunmung
Mr. Thangbiaklal Valte
Mr. Chinsuanlal
Adviser:
Director of Ministries


6. Beth Haran Managing Board (BHMB):
Chairman: Upa K. Vungsuanmang
Secretary: Director of Social Development
Members:
Upa Vungzamuan Valte
Upa Dr. T. Nengkhanmang
Mr. N. Ginsianlal
Director of Missions
Director of Ministries


7. LRRC Managing Committee (LMC):
Chairman: Upa V. Ginchinpau
Secretary: Secretary LRRC
Members:
Mr. Pauzagin Tonsing
Upa T. Thuamkhomang
Upa V. Hauchinthang
Director of Social Development


8. Ebenezer Academy/Hr.Sec. Sub-Committee (EASC):
Chairman: Upa V. Englian
Secretary: Principal, Ebenezer Academy
Members:
Upa V. Daikhansuan
Mr. S. Thangkhanlal Ngaihte
Director of Social Development


9. Central BYF Sub-Committee (CBYFSC):
Chairman: Mr. T. Songzamang
Secretary: Youth Coordinator
Members:
Music Promotor/Music Assistant
Chairman, DBYF, LND
Chairman, DBYF, LSD
Chairman, DBYF, IMP
Chairman, DBYF, SNGT
Chairman, DBYF, TLN
Mr. G. Tuansonmung
Mr. V. Thanggoumang
Miss Lily Khanvung
Miss Manbiakching
Miss Ching Hatzou
Miss Mawibiaklun
Miss Thangngaihnem
Adviser:
Director of Ministries


10. Central Dorcas Sub-Committee (CDSC):
President: Nu T. Nianggou
Vice President: Nu Nemzakhawl
Secretary: Dorcas Co-ordinator
Assistant Secretary: Nu Biaki
Finance Secretary: Nu Chingngaihlun
Members:
Nu Niangngaihching
Nu Dimkhanching
Nu Mankhanvung
Nu T Sawmi
Nu Zoukim
Nu Zoram Tonsing
Nu T Engzam
Nu Muanliankim
Nu Pumsiankim
Nu Niangneihching
Adviser:
Director of Ministries


11. EBC Health Care Board (HCB):
Chairman: Upa Dr. T. Nengkhanmang
Coordinator: Director of Social Development
Secretary: Mr. Nangmuansang Lethil
Members: Dr. H. Ginthianmung
Dr. N. Thangginmang
Coordinator, Social Development


12. Convention Book House Managing Board (CBHMB):
Chairman: Upa Nengkhojam
Secretary: Manager, CBH
Members:
Upa H. Lalrinlian
Upa Jamsangchin
Upa D. Thangchinmawi
Upa G. Khupchinthang
Mr. S. Lallianmang
Mr. N. Johnson
Director of Social Development


13. Building Construction Sub-Committee (BCSC):
Chairman: Upa Herbert T. Sumpu
Secretary: Director Social Development
Members:
Upa N. Tawna
Mr. T. Mangsuanlal
Mr. S. Singlianmang
Adviser:
General Secretary


14. EBC Publication Board (EPB):
Chairman: General Secretary
Secretary: Director of Ministries
Members:
Director of Social Development
Director of Missions
Mr. N. Thangzamang
Manager CBH


15. KTZ Editorial Board (KTZEB):
Editor: General Secretary
Managing Editor: Director of Ministries
Production Managers:
Manager, CBH
Missions Coordinator
Youth Coordinator
Contributing Editors:
Director of Social Development
Director of Missions
Circulation Manager:
Head Clerk, Hqtrs
Designer:
CBH Computer Designer 


Sitting-297 February 10 (Wednesday)
Sitting-298 April 23 (Friday)
Sitting-299 June 09 (Wednesday)
Sitting-300 August 13 (Friday)
Sitting-301 October 13 (Wednesday)
Sitting-302 November 03 (Wednesday)
Sitting-303 December 06 (Monday)


Jesu Khrist nagot thupi sem a hunbit a mission field a missionary sem ding mi 5 (nga) tan lakna ding ah, EBC saptuam mi, taksa kum a 18-40 kikal hiai a nuai a bang chitna neite a ding in sapna bawl ahi.

  1. Jesu Khrist a khalam pianthakna diktak nei a, a nungzui muanhuai hi a, taksa leh kha ninsak thilte apan kikem siangthou leh Khristian hinkhua hoihtak a zang mi.
  2. Hunbit a missionary nasem ding a sapna kichiantak ngah a, tua sem ding a sitneilou a, a hinna tan pe ding a kimanna nei.
  3. Hiai nasem ding a kichiltou zel leh semthei ding a hiai bang minimum qualification nei: “Class X with 5 years plus commendable experience in fulltime Christian ministries -or- Graduate in any field of studies (earned)”.

A kituahpih saptuam dan kizanglelte pansan in lakna sai ahi ding a, orientation leh screening masa February 23-27 sung neih ahi ding hi. Hiai bang lunglutna leh chitna neite a ding in kingetna lai a nuai a kipiate ah la in, February 15, 2021 tan in Dorcas Hall ah piak lut theih ding hi. EBC Division/Field Office, Dorcas Hall, EBC website leh softcopy hiai phone number 9774947834 ah ngettheih ding hi. Thuchiangzaw, kingetna leh theihsakna a lai ah muhtheih ding hi.

Click Here to Download Application Package


Page 1 of 63

 
© 2020 Evangelical Baptist Convention. All Rights Reserved. Designed & Maintaines by 🔵🔴⚪ EBCMedia