General News

Covid-19 (second wave) hipi apan bitna ding leh a hii kithehdalh zel pen kiamsak ding gelna a District Magistrate, Churachandpur’s Orders No. DC(CCP)/Covid-19/Misc/2020, dated May 6, 2021 in Churachandpur District sung May 6, 2021 apan ni 7 sung Containtment Zone a hon puan toh kiton in; EBC Head Office, Dorcas Hall, Division Offices, Lamka North leh South Division te May 13, 2021 tan EOM deihna bang a khak phot ahi. District leh State dang te’n amau omna chiat a Government in zuih ding dan (SOPs) a bawlte a na zuitou zel ding uh.

Hiai hun sung a sep ding kin leh poimoh omte heutute toh kithuzak in SOPs zui a sepkhiak zel ahi ding. Office staff te heutute phalna tellou a zinkhiak/station nutsiat phal ahi kei a, a poimoh hunhun a saptheih ding a mansa a om gige ding ahi.

Hipi ziak a lungsim thawmhau, lungkham mangbang a omte kiang a lungmuanna tuntu, panpih ngaite panpihtu hi ding in Toupa’n A sisan a leisa Saptuamte ompih henla, tua bang hun haksa a mite sang a kal sangzaw (Xtramile) suan a, midangte a dia lametna tuntu leh vualzawlna hi chiat ding in thumna toh pang ni.

Sd/-
Rev. Paukhanmang Guite
General Secretary

Download Circulars

No. EBC/GS/01(01)/21: Covid-19 hileng 2nd wave in India sung nakpi in hon nuailel a, maban ah leng hong uangsem ding a kilang ahihman in, Government in kivenna ding a thusuah a bawlte kitheihmoh bawl vual hilou hi. Tua toh kiton in, mimal leh saptuam chih pilvang a, I omna State chiat ua Government in Covid-19 toh kisai a mipi zuih ding a thusuah a bawlte khauhtak a zuichiat ding in i kitheisak hi (Vide EOM 561st Sitting, Thupukna 1na, dated 20-04-2021).
Covid-19 hileng masa sang a tua pen thuakhak zaw ding a gen ahihman in, i kiven theihna omsun - mask, khutsil, kinaih lua a omlouh ding, mipi omkhawm louh ding leh a dangdang te pilvangtak a mimal leh saptuam te’n zuih ngeingei ding ahi. Hiai hipi apan Toupa’n suahthakna thupi hon piakna ding in nakpi in tawplou in thumzom zel ni.

Sd/- Rev. S. Vung Minthang
Director of Ministries

Sd/-Rev. Paukhanmang Guite
General Secretary

Download

01.Mr.H.Ginkhanjam
Vengnuam, New Lamka

02.Mr.Nangsonlian Ngaihte
Hiangtam Lamka

03. Mr.Jamkhanlian Tangpua
College Veng, New Lamka

04.Mr.B.Kaisuanlal
Kanaan, New Lamka

05.Miss Lianbiakmawi
Dorcas Veng, New Lamka

 

Sd/-Rev Paukhanmang Guite
General Secretary

 

DPC MISSIONARY III INTERVIEW RESULT ebcmedia


Convention Executive Committee sitting 297 thupukna no. 7, February 10, 2021 dungzui a SUB-COMMITTEE 2021-2023 dingte anuai a bang ahi:

1. Ministerial & Training Sub-Committee (MTSC)
Chairman: General Secretary
Secretary: Director of Ministries
Members:
Director of Social Development
Director of Missions
DS, Lamka South Division
DS, Lamka North Division
DS, Imphal Division
DS, Singngat Division
DS, Thanlon Division
DS, Mizoram Division
DS, Vangai Division
Principal, GBC
CEC Vice Chairman


2. Planning & Finance Sub-Committee (P&FSC):
Chairman: Upa M. Darneingam
Secretary: Director Social Development
Members:
Upa S. Khamhenthang
Chairman CEC
General Secretary
Director of Ministries
Director of Missions


3. Central School Sub-Committee (CSSC):
Chairman: Upa K. Vungzamawi
Secretary: Director of Social Development
Members:
Upa Dr. N. Lalzagou
Mr. V. Siamnunlian
Upa T. Chinsuanthang
Director of Ministries
Director of Missions


4. Central Missions Sub-Committee (CMSC):
Chairman: Upa D. Biakmuanthang
Vice Chairman: Upa Joel G. Hangzo
Secretary: Director of Missions
Members:
Director of Ministries
Director of Social Development
Upa L. Velson
DS, Lamka North Division
DS, Lamka South Division


5. Central Music Sub-Committee (CMuSC):
Chairman: Upa T. Kamzalian
Secretary: Music Promotor/Music Assistant
Members:
Mr. T. Pumkhothang
Upa S. Dongzathang
Upa G. Doulianmang
Mr. S. Thanglunmung
Mr. Thangbiaklal Valte
Mr. Chinsuanlal
Adviser:
Director of Ministries


6. Beth Haran Managing Board (BHMB):
Chairman: Upa K. Vungsuanmang
Secretary: Director of Social Development
Members:
Upa Vungzamuan Valte
Upa Dr. T. Nengkhanmang
Mr. N. Ginsianlal
Director of Missions
Director of Ministries


7. LRRC Managing Committee (LMC):
Chairman: Upa V. Ginchinpau
Secretary: Secretary LRRC
Members:
Mr. Pauzagin Tonsing
Upa T. Thuamkhomang
Upa V. Hauchinthang
Director of Social Development


8. Ebenezer Academy/Hr.Sec. Sub-Committee (EASC):
Chairman: Upa V. Englian
Secretary: Principal, Ebenezer Academy
Members:
Upa V. Daikhansuan
Mr. S. Thangkhanlal Ngaihte
Director of Social Development


9. Central BYF Sub-Committee (CBYFSC):
Chairman: Mr. T. Songzamang
Secretary: Youth Coordinator
Members:
Music Promotor/Music Assistant
Chairman, DBYF, LND
Chairman, DBYF, LSD
Chairman, DBYF, IMP
Chairman, DBYF, SNGT
Chairman, DBYF, TLN
Mr. G. Tuansonmung
Mr. V. Thanggoumang
Miss Lily Khanvung
Miss Manbiakching
Miss Ching Hatzou
Miss Mawibiaklun
Miss Thangngaihnem
Adviser:
Director of Ministries


10. Central Dorcas Sub-Committee (CDSC):
President: Nu T. Nianggou
Vice President: Nu Nemzakhawl
Secretary: Dorcas Co-ordinator
Assistant Secretary: Nu Biaki
Finance Secretary: Nu Chingngaihlun
Members:
Nu Niangngaihching
Nu Dimkhanching
Nu Mankhanvung
Nu T Sawmi
Nu Zoukim
Nu Zoram Tonsing
Nu T Engzam
Nu Muanliankim
Nu Pumsiankim
Nu Niangneihching
Adviser:
Director of Ministries


11. EBC Health Care Board (HCB):
Chairman: Upa Dr. T. Nengkhanmang
Coordinator: Director of Social Development
Secretary: Mr. Nangmuansang Lethil
Members: Dr. H. Ginthianmung
Dr. N. Thangginmang
Coordinator, Social Development


12. Convention Book House Managing Board (CBHMB):
Chairman: Upa Nengkhojam
Secretary: Manager, CBH
Members:
Upa H. Lalrinlian
Upa Jamsangchin
Upa D. Thangchinmawi
Upa G. Khupchinthang
Mr. S. Lallianmang
Mr. N. Johnson
Director of Social Development


13. Building Construction Sub-Committee (BCSC):
Chairman: Upa Herbert T. Sumpu
Secretary: Director Social Development
Members:
Upa N. Tawna
Mr. T. Mangsuanlal
Mr. S. Singlianmang
Adviser:
General Secretary


14. EBC Publication Board (EPB):
Chairman: General Secretary
Secretary: Director of Ministries
Members:
Director of Social Development
Director of Missions
Mr. N. Thangzamang
Manager CBH


15. KTZ Editorial Board (KTZEB):
Editor: General Secretary
Managing Editor: Director of Ministries
Production Managers:
Manager, CBH
Missions Coordinator
Youth Coordinator
Contributing Editors:
Director of Social Development
Director of Missions
Circulation Manager:
Head Clerk, Hqtrs
Designer:
CBH Computer Designer 


Sitting-297 February 10 (Wednesday)
Sitting-298 April 23 (Friday)
Sitting-299 June 09 (Wednesday)
Sitting-300 August 13 (Friday)
Sitting-301 October 13 (Wednesday)
Sitting-302 November 03 (Wednesday)
Sitting-303 December 06 (Monday)


Page 1 of 64

 
© 2021 Evangelical Baptist Convention. All Rights Reserved. Designed & Maintaines by 🔵🔴⚪ EBCMedia